MSX125 Anasayfa > Motosiklet > Naked > Msx125

MSX125 GENEL BAKIŞ
MSX125 Yeni nesil sürücüler için
DAHA CESUR VE EĞLENCELİ

MSX125’in şasisi üç amaç için tasarlandı: Yeni sürücülerin şehir içi ortamında kolaylıkla kullanabileceği – ve park edebileceği – pratik bir motosikletin temelini sağlaması. Aynı zamanda şehir dışında da aynı şekilde kullanılabilir olup ve eğlenceli olmasının yanı sıra bir de kolaylıkla yolcu taşıyabilmesi.

2016 model güncellemeleri ile motosiklet kapsamlı bir şekilde elden geçirilmiş ve mini dövüşçü” hissiyle beraber MSX125 daha saldırgan yeni bir tavır kazanmıştı.

Yeni yakıt tankı ve yan paneller, hatlarını daha çok belli eden bir görünüm sunmak için düzgün bir şekilde entegre edilerek yeniden konumlandırılan LED far MSX125’e modern bir görünüm kattı.

2017 model güncellemeriyle ise vites değişimleri geliştirildi, ABS eklendi ve motosiklet Euro4 standartlarına uygun hale getirildi.

GÜÇLÜ VE HIZLI PERFORMANS

MSX125’in 125 cc iki supaplı hava soğutmalı motoru, Honda’nın yakıt verimliliği, kullanım kolaylığı ve uzun ömürlülüğüyle bilinen güç ünitelerinden birine dayanıyor. MSX125 için motorun daha da iyileştirilmesi, gelişmiş yakıt ekonomisiyle sonuçlandı: Motor, supap tertibatı için ofset silindir ve külbütör kolu gibi düşük sürtünme teknolojisi kullanıldı. Krank ataletinin düşürülmesiyle de gelişmiş gaz kelebeği hissi ve sorunsuz güç dağıtımı elde edildi.

MSX125’e yetişkin motosiklet hissi katan dört vitesli şanzımanı, manuel debriyajla yönetiliyor ve kusursuz, tutarlı vites değişimleri sağlıyor. 15T şanzıman dişlisi, 34T şanzıman dişlisi ve 12 inç tekerlekler şehir dışında canlı bir tepkinin yanı sıra sıkışık trafiğin arasından sıyrılıp gitmek için mükemmel olan yüksek vitesle yavaşça seyahat etme kabiliyeti de sunuyor.

İleri teknoloji PGM-FI, oldukça verimli yanmayı garanti ederken gaz kelebeğini de dâhil eden bir deneyim sunmak için hem hava girişi hem de egzozla beraber çalışıyor. Hava girişi bağlantı borusu ve kanalı ikiye ayrılarak düşük ve orta devirde sürekli tork sağlanması amacıyla boyunun optimize edilmesine olanak tanıyor. Geniş, 3 litre hacimli hava filtresi ve panel tipi ıslak kâğıt filtre, güvenilir ve sessiz bir hava akışı sunuyor. Yeni, kompakt egzoz borusu da MSX125 için özel tasarlandı.

Sonuç olarak MSX125’in motoru, güçlü ve hızlı performansın mükemmel karışımıyla kullanışlı, erişilebilir ve bütünüyle eğlenceli kabiliyeti bir araya topluyor. İç sürtünmenin düşürülmesi, artırılan hava girişi ve egzoz verimliliği neticesinde yüksek seviyede ekonomi sağlayan bir ünite ortaya çıkardı.

RENKLER